FRITZ!Box 4020 - Konfiguracja z modemem LTE - ZTE MF832

Konfiguracja połączenia z Internetem za pomocą modemu USB LTE - ZTE MF823 (tryb Hi-link)

FRITZ!Box 4020 z oprogramowaniem FRITZ!OS 6.27

Uwaga! Przy korzystaniu z połączenia z Internetem przez modem mobilny, część funkcji wymagających publicznego adresu IP może nie być dostępna. Ograniczeniu mogą podlegać funkcje takie jak: telefonia VoIP, VPN, usługa MyFRITZ! Dokładnych informacji może udzielić Państwu operator komórkowy oraz producent modemu mobilnego.

W celu nawiązania połączenia przez modemem USB ZTE MF823 należy:

 1. Podłączyć modem do portu USB znajdującego się z boku routera FRITZ!Box 4020

 2. W przeglądarce internetowej, w pasku adresu, wpisać adres "http://fritz.box" i nacisnąć klawisz Enter

 3. Po zalogowaniu się do urządzenia przejść do menu "Internet → Sieć komórkowa"
  • jeśli jest to pierwsza konfiguracja routera FRITZ!Box 4020 po zalogowaniu się do panelu sterowania przejść do menu sekcja: "Internet → Mobilfunk"
  • pełne spolszczenie panelu nastąpi po nawiązaniu połączenia z Internetem i ściągnięciu paczki językowej z serwera. 
  • Uwaga! Jeśli router FRITZ!Box 4020 został wcześniej skonfigurowany w trybie klienta IP, nie jest możliwe aktywowanie połącznia komórkowego. Aby ustanowić połączenie z modemem komórkowym należy w menu "Internet → Dane dostępowe" (w j. niemieckim: "Internet → Zugangsdaten") wybrać jakiekolwiek inne połączenie niż „Router internetowy jako klient IP”
 4. Zaznaczyć opcję „Dostęp do internetu przez smartfon lub modem sieci komórkowej przy wykorzystaniu tetheringu przez USB” (Internetzugang über Smartphone oder Mobilfunk-Stick per USB-Tethering)


  Wersja oprogramowania FRITZ!OS 6.27

   
  Wersja oprogramowania FRITZ!OS 6.50
 5. Nacisnąć "Zastosuj"
 6. Otwórzyć nową zakładkę lub okno w przeglądarce i połącz się z panelem sterowania modemu ZTE MF823 wpisując w polu adresowym: "http://192.168.0.1/"
 7. W panelu sterowania ZTE MF823 przejść do sekcji "Ustawienia → Tryb połączenia" następnie zmienić tryb połączenia na "Automatyczny" i nacisnąć "Zastosuj"

8. Jeśli karta SIM zabezpieczona jest kodem PIN, konieczne będzie jego podanie w panelu modemu ZTE (adres "http://192.168.0.1/") w sekcji "Ustawienia → Ustawienia urządzenia → Zarządzanie PIN" a następnie zatwierdzenie zmian przez naciśnięcie "Zastosuj"

9. Konfiguracja zakończona.

Uwaga! Przy połączeniu typu USB-Tethering część funkcji wymagających publicznego adresu IP może nie być dostępna. Ograniczeniu mogą podlegać funkcje takie jak: telefonia VoIP, VPN, usługa MyFRITZ! lub zdalne połączenie z kamerami do monitoringu.

 

Zobacz także:

Data ostatniej aktualizacji 29.04.2016  J

Zgłoś błąd lub propozycję